Az Apple kicsit más irányból próbálja megközelíteni a képalkotás mikéntjét, és egy új eljáráson dolgozva törekszik a még több jó minőségű képek készítésére.
Az egész lényege maga a program, és abban az algoritmusok melyek azért felelnek, hogy a képérzékelőből kiolvasva az adatokat a telefon, a számítógép vagy bármiféle kijelzőn mi egy kész képet láthassunk. De miként is működik? Miként is lesznek nekünk ettől jobb képeink?
Nem mástól mint attól, hogy a kamera már azelőtt elkezd képeket rögzíteni még mielőtt mi lenyomnánk a gombot. Igen mi nem is akarunk fényképezni, de a gép már teszi is a dolgát, ha el van indítva a kamera funkció. És miért is jó ez? Erre elég egyszerű a válasz. Mégpedig azért mert a gomb lenyomásával nagyon sok elrontott képet készíthet az ember, mert akarva vagy akaratlanul is valamilyen szinten be fog mozdulni a kamera. De mivel már a gomb lenyomása előtt is készültek képek, nagyobb az esély arra, hogy a sok kép között lesz egy jó. Mi nem mozdult be, nem tompák a színei és ilyen kis apróságok.
Miután lenyomtuk a gombot jön a képbe az a bizonyos algoritmus, mely a képeket szépen osztályozza. Mégpedig megnézi azok élességét, kontrasztját és azt, hogy menyire lehetnek valósak a színek. És az így osztályozott képek közül kiválasztja a legjobban sikerültet. Így aztán még nagyobb lesz az esély arra, hogy tökéletes képet alkothatunk.
A hivatalos cikket a MacRumors oldalán találhatjátok
Ha pedig tetszett a bejegyzésem keres fel a facebook-on az alábbi linkre kattintva: